    Electro Voice ELX200-12SP
    ELX200-12SP har högeffektiva klass D-effektförstärkare (upp till 1200 W) med integrerad QuickSmartDSP och levererar upp till 129 dB SPL med hjälp av transducers som designats och utvecklats av EV (12-tums EVS-12L woofer).
    ELX200-modellerna är idealiska för portabla och installerade applikationer, med lätta och kompakta 15 mm träkapslingar, integrerad M20-gängad monteringsplatta för stolpar och tvåhandtag för enkel lyftning.
    Artikelnr: 388552
    Skickas inom: Kontakta oss för leveranstid
    Funktioner:
    - Högeffektivt klass D-effektförstärkare på 1200 W levererar upp till 129 dB peak SPL med hjälp av en ultraeffektiv, högkänslig givare som designats och utvecklats av EV.
    Specifikationer
    Typ av högtalare Bashögtalare
    Aktiv/Passiv Aktiv
    Storlek (baselement) 12"
    Antal watt (RMS/Peak) 1200 watt Peak
    Max SPL (ljudtryck) 129 dB
    Inbyggd Bluetooth Ja
    Bredd / Djup /Höjd (BxHxD) 445x397x457 mm
    Vikt 19.1 kg
    Läs mer hos tillverkaren https://products.electrovoice.com/na/en/elx200-12sp/
    Funktioner:
    Specifikationer
    Typ av högtalare Bashögtalare
    Aktiv/Passiv Aktiv
    Storlek (baselement) 12"
    Max SPL (ljudtryck) 129 dB
    Inbyggd Bluetooth Ja