    Proel DIVASUB18A
    AKTIV SUBWOOFER 18″ 1500W
    Subwoofern använder en specialtillverkad 18″ högeffektiv woofer med 3″ talspole, som drivs av en kraftfull 1500 W CLASS-D-förstärkare med högt headroom och dynamisk kontroll via DSP, för maximal uteffekt utan distorsion och konstant tillförlitlighet.
    Artikelnr: 430924
    Skickas inom: Kontakta oss för leveranstid
    • Kompakt aktiv subwoofer
    • Högeffektiv custom 18″ woofer med 3″ VC
    • 1500 W toppeffekt
    • STEREO-ingång och -utgång
    • Högupplöst DSP med 24-bitars omvandlare
    • 2 förinställningar (FLAT/BOOST) och 2 användningslägen (NORMAL/CARDIOD)
    • DELAY-val upp till 10mt
    • LCD-display för DSP-redigering
    • MAXIMALT SPL 132dB
    • Frekvensrespons 35 Hz - 160 Hz
    Technical Specifications
    System type Vented enclosure subwoofer
    Loudspeaker 18”  woofer with 3″ VC
    Amplifier Continuous Power 750 W
    Amplifier Peak Power 1500 W
    Frequency Response 35 Hz – 160 Hz
    Max SPL 132 dB
    Connectors IN: 2 x NEUTRIK COMBO
    OUT: 2 x NEUTRIK XLR-M
    Controls LCD
    DIAL
    Power Supply 230 VAC or 115 VAC 50/60 Hz
    Weight 38 kg (83.77 lb)
    Cabinet 15/18 mm plywood
    Black anti-scratch paint
    1.5 mm metal grille
    2 handles
    1 x pole socket
    4 x 75 mm wheels
    Dimensions (W x H x D) 510x650x650 (without wheels) mm
    510x650x752 (with wheels) mm
    Specifikationer
    Typ av högtalare Bashögtalare
    Aktiv/Passiv Aktiv
    Storlek (baselement) 18"
    Antal watt (RMS/Peak) 750 watt RMS/ 1500 watt Peak
    • Kompakt aktiv subwoofer
    • 1500 W toppeffekt
    • STEREO-ingång och -utgång
    • DELAY-val upp till 10mt
    • MAXIMALT SPL 132dB
    Technical Specifications
    Amplifier Peak Power 1500 W
    Max SPL 132 dB
    OUT: 2 x NEUTRIK XLR-M
    Controls LCD
    DIAL
    Weight 38 kg (83.77 lb)
    Cabinet 15/18 mm plywood
    Black anti-scratch paint
    1.5 mm metal grille
    2 handles
    1 x pole socket
    4 x 75 mm wheels
    510x650x752 (with wheels) mm
    Specifikationer
    Typ av högtalare Bashögtalare
    Aktiv/Passiv Aktiv
    Storlek (baselement) 18"